Bu yapı hem fonksiyon hem de estetik olarak doğal diş yapısına en yakın uygulamadır.Tek diş eksikliğinde,yandaki diş dokularında müdahaleye gerek kalmadan diş eksikliğinin giderilmesine olanak verir, çoklu diş eksikliğinde uyguladığımız sabit veya hibrit protez yöntemleriyle daha fonksiyonel ve estetik tedavi olanağı sağlar.

 

Dental implant uygulamalarının avantajları nelerdir?

Diş tedavi konseptinin sadece fonksiyon konseptinden, hem fonksiyon hem estetik konseptine döndüğü günümüz dünyasında bu konsepte en uyumlu tedavi yöntemi, implant uygulamalarıdır. Teknolojinin sektörümüze en büyük nimetlerinden biri olan implant sistemleri günümüzde diş eksikliklerinde ilk tedavi tercihlerimizden biridir.

Dental implant sistemleri, geleneksel sistemlere göre hastaya çok daha uzun ömürlü bir tedavi olanağı sunar. Yapısı gereği daha fonksiyonel, estetik ve doğal tedavi seçeneklerine olanak sağlar. Özellikle total ve çoklu diş eksikliklerinde kullanılan protez sistemleri olan total ve hareketli protezlerin stabilite, fonksiyon yetersizliği, kısa ömürlülüğü gibi dezavantajlarını ortadan kaldıracak, hasta beklentilerine cevap verecek protetik tedavi uygulamalarına olanak verir.

 

İmplant uygulamalarının ömrü ne kadardır?

Dental implant tedavileri uygulanan diş eksikliği tedavilerinde en uzun ömüre sahip tedavilerin başında gelir. Sürekli gelişmekte ve yenilenmekte olan dental implantların günümüze ulaşmış 40 yılı aşkın süredir hasta takibi yapılmış tedavileri mevcuttur.

Önemli olan hastanın da tedaviye koopare olmasıdır. Eğer doğru bir tedavi doğru bir bakımla birleşirse hastaya çok uzun ömürlü bir tedavi olanağı sağlamaktadır.

Kliniğimizde uyguladığımız dental implant tedavileri hastalarımıza ömür boyu garanti olanağı sunmaktadır.

 

İmplant uygulamaları herkese uygun mudur?

Dental implantlar, genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilir. İmplant sisteminin gereği olan sert ve yumuşak doku, yer mevcudiyeti gibi faktörler uzman kişiler tarafından değerlendirilip çeşitli tedavilerle birlikte uygulanabilir. Burada önemli olan doğru bir planlamadır.

Sistemik hastalığı olan kişilerde de uygulamak  mümkündür. Tedavi süreci her hastaya özel planlandığı için muayene aşamasında tedavi gereklilikleri, kişinin sağlık durumu ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmelidir.

 

İmplant tedavisi süreci nedir, nasıl ilerler?

İmplant tedavisini iki bölüme ayırmak gerekir, ilk bölüm implantın kemiğe yerleştirildiği bölümdür. Optimum sterilize koşullarda uygulanan implant yerleştirme işlemi implant başına 15-20 dakikalık sürede tamamlanmaktadır. Lokal anesteziyle yerleştirilen implantların kemik ile yeterli ilişkiyi sağlaması için 2-3 ay beklenir.

Eğer kemikte bir operasyon yapılmışsa bu süre birkaç ay uzayabilir. Daha sonra üst yapının yapılması işlemi gerçekleştirilir, bu da tedavinin ikinci bölümüdür. Alınan ölçülerle üst yapı hazırlanır ve implant sistemi fonksiyonuna ulaşmış olur.

 

Tedavi sürecimde ağrılarım olacak mı?

Uygulanan tedavi düşünüldüğünün aksine kişide önlenemeyecek ağrılara sebep olmaz. Operasyonu takip eden birkaç gün boyunca oluşacak ufak şişlikler ve ağrılar ağrı kesici ile kolaylıkla kontrol altına alınır ve kişi günlük yaşamına devam edebilir.

 

İmplant tedavisi pahalı mıdır?

İlk bakışta tedavi kişiye maliyetli gelse de uzun dönemde değerlendirildiğinde tüm tedavi seçeneklerine oranla daha ekonomik bir tedavi seçeneğidir.