Sosyal Medya Takip

Esenler Avicenna Hastanesi olarak sosyal medya'da "Sağlıklı Öneriler"için bizi facebook.com/EsenlerAvicennaHastanesi olarak takip edebilirsiniz. 

Endoskopik Böbrek Taşı Ameliyatı
Böbrek taşı tedavisinde son teknoloji olan Endoskopik (bıçaksız) böbrek taşı ameliyatında hastalarımıza daha konforlu bir hizmet sunmaktayız. Yapılan ameliyat esnasında herhangi bir kesi,dikiş olmaksızın 3mm çapında flexible dijital fiberoptik cihazımız ile idrar kanalından girerek böbrek ve üreter taşlarınıza ulaşıp lazer atışı ile kum haline getirip idrar yolu ile birlikte dökmenizi sağlamaktayız. İşleminiz 45 dakika ile 1 saat arası sürmekte olup aneztesi altında ameliyathane ortamında ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. İşlem sonrası diğer böbrek taşı ameliyatlarına göre ağrınız %80 daha az olmakta ve konforlu bir şekilde böbrek taşlarınızdan kurtulmaktasınız.

Uzm.Dr. Tuncay ŞAFAK Üroloji Uzmanı 0212 440 32 32

Lazer Epilasyon
Hastenemizde dermatoloji gözetiminde Alexandrite cihazıyla lazer epilasyon yapılmaktadır.
Bulaşıcı Sarılık (HEPATİT)
Bulaşıcı sarılık olarak bilinen hepatitler gerekli tetkik ve kontrolleri yapılmazsa karaciğer sirozu ve karaciğer kanserine neden olabilmektedir.

Esenler Avicenna Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğimizde bulaşıcı sarılık adı verilen hepatitler için gerekli tüm tetkikleri yapabilmekte, gereken hastalara karaciğer biyopsisini ultrason eşliğinde gerçekleştirmekte ve uygun tedavilere başlayabilmekteyiz.

Hepatit hastası olmasa bile hepatit bulaşı için riskli davranışlar sergileyen bireylerde hepatit için tetkik edilmelidir.

Hepatitte ilgili tüm soru ve sorunlarınız için Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doç.Dr. Abdulkadir Küçükbayrak
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı
Cinsel Temasla Bulaşan Hastalıklar
Cinsel temasla bulaşan hastalıkların tedavisi için Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinden detaylı bilgi alabilirsiniz.